PİLON TOTEM

Pilon totem tabelalar özellikle yurtdışında sıklıkla görülen tabela türleri arasında kendine yer bulmakta. Ancak şimdilerde Türkiye’nin pek çok farklı alanında da bu tarz tabelaları görmek mümkün hale geldi. Genelde bu tarz tabelalar şirket ve petrol ofisi gibi alanlarda kendini göstermektedir. Adından da anlaşılabileceği üzere pilon totem tabelalar totem şeklinde özel olarak hazırlanmaktadır. Uzun olmasından ötürü pek çok farklı yerden rahatlıkla görülmesi, tabelalar hazırlanırken en büyük hedefler arasındadır. Pilon totem tabelaların boyutları isteklere göre belirlenmektedir. Okullarda ya da işletmelerde sıklıkla görülen bölümlerin yerlerinin gösterilmiş olduğu tabelalar da yine pilon totem tabelalar içerisinde kendine yer bulur.

Oldukça şık ve kullanışlı olmalarından ötürü pilon totem tabelalar son dönemlerde hakkında en fazla inceleme yapılan tabela türlerinden bir tanesi olan bu modeller oldukça şık ve görenleri kendine hayran bırakabilecek bir tasarıma sahip olabilmektedir. Bu aşamada önemli olan şeylerin başında ise doğru pilon totem tabela üreticileri ile iletişime geçilmesi gelmekte. Tabela hazırlanımı esnasına ilk olarak firmanın ne istediğinin tam olarak belirlenmesi gelmekte. Çünkü bunun bilinmesinden sonra Ankara grafik tasarım çalışmaları yapılmaya başlanmış olacaktır. Firmanın logosunun pilon totem tabelada yer alıp almayacağı, hangi renklerin kullanılacağı, boyutların nasıl olacağı gibi detaylar belirlenmeye başladıkça aslında tabela da ortaya çıkmış olacaktır. Bunun üzerine bir de materyal seçimi yapıldığı zaman artık yalnızca tabelanın üretilmesi beklenecektir.

Önemli Olan Hususlar Nelerdir ?

Genel olarak pilon totem seçimi esnasında renkle büyük bir öneme sahiptir. Uzaktan bakıldı zaman direkt olarak dikkatleri üzerine çekecek ancak bakıldığı zaman hiçbir şekilde gözü yormayacak tarzdaki tasarımlar sayesinde her zaman istenilen sonuçların elde edilmesi mümkün olacaktır. Pilon totem tabelalarda her zaman çok yüksek tabelaların seçilmesi gerektiği gibi bir düşünce hakim olsa da bu düşünce oldukça yanlıştır. Bu aşamada önemli olan şey tabelanın nerede yer alacağıdır. Dolayısıyla pilon totem tabela yapılırken bu konuda profesyonel olan kişilerden yardım alınması önemlidir. Bu kişilerin deneyimi sayesinde yapılacak olan incelemelerin sonrasında en uygun seçimler kolaylıkla yapılmış olacaktır.

Nerelerde Kullanılır ?

Günümüzde otoyol kenarları, fabrikalar, alışveriş merkezleri, açık alanlar gibi pek çok farklı yerde kullanılmakta olan pilon totem tabelalar ile birlikte markalar kendilerini çok daha iyi bir şekilde ifade etme imkanı bulurken aynı zamanda yalnızca var olan müşterilerine kendini tanıtmaya devam etmeyecek aynı zamanda potansiyel müşterilerini de kendine çekmeye başlayacaktır. Pilon totem tabelaların yapımı, gerek üzerinde yapılacak olan işlemlere gerekse boyutlarına göre değişim göstermektedir. Bundan dolayı da gerek tabelanın hazırlanması gerekse montajı ile alakalı gerekli olan her türlü detayın tabelaların yapımından önce görüşülmesi gerekmektedir. Bu sayede pilon totem ile alakalı gerek üretim öncesinde gerek üretim esnası ve sonrasında herhangi bir sorun çıkmamış olacaktır.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.