Cam Giydirme | Cam Giydirme Ankara | Cam Reklam Giydirme Ankara

CEPHE GİYDİRME

Cephe giydirme en bilinen cephe çalışmaları arasında kendine yer bulmaktadır. Normalde ev ya da iş yerlerinin dış cepheleri klasik tarzdaki yöntemler ile kapatılmaktadır. İnsanlar daha sonrasında bu cepheyi farklılaştırmak adına isteklerine ve cephelerin çeşitlerine bağlı olarak çalışmalar yapmaya çalışırlar. Cephe giydirme işlemlerinde ne tür olduğu fark edilmeden her türlü binanın dış yüzeyleri isteklere bağlı olarak özel bir şekilde tasarlanan görseller ile kaplanabilmektedir. Günümüzde cephe giydirme denildiği zaman insanların akıllarına ilk olarak gelen şeylerin başında da reklamlar gelmekte. Firmalar bu sistemi kullanarak gerek kendi binalarını gerekse dış cephesini kiralamış oldukları binaların cephelerini reklamları, resimleri ya da birbirinden farklı ve renkli görseller ile kaplatabilmektedirler.

Ankara grafik tasarım çalışmaları içerisinde yer alan cephe giydirme işlemlerinde binaların cephe kaplamaları isteğe bağlı olarak farklı şekillerde yapılabilmektedir. Yani ister binanın her tarafı için cephe giydirme yapılabilir isterse de yalnızca bir ya da iki yüzeyinin tamamı kaplanabilir. Bu aşamada önemli olan şey ise insanların istekleridir. Yapılacak olan görüşmeler sonrasında ne tarz bir kaplama işleminin yapılması gerektiği sorusunun da cevabı ortaya koyulmuş olacaktır. Cephe giydirme çalışmalarında dikkate alınan detayların başında ise binanın cephesinde kullanılan materyaller ilk sırada yer almakta. Örneğin binanın dış cephe bölgesi tamamen camlar ile kaplı ise burada klasik tarzdaki uygulamaların yanı sıra One Way vision ve folyo gibi birbirinden farklı uygulamalar da bu aşamada kolaylıkla yapılabilmektedir.

Uygulama İşlemleri Hangi Adımlardan Oluşuyor ?

Normal tarzdaki bir cephe için yapılacak olan cephe giydirme çalışmalarında ise ağırlıklı olarak mesh vinil ilk sırada olmak üzere bütün binanın dış yüzeyi branda ya da vinil ile kolaylıkla kaplanabilecektir. Cephe giydirme çalışmalarında ilk olarak yapılacak şey görsel çalışmalardır. İki tarafın birlikte yapacakları çalışmalar sonrasında cephelerde ne tarz görsellerin kullanılması gerektiğine de karar verilmiş olacaktır. Cephe giydirme işlemlerinde firmalar görsel olarak logolarını ve isimlerini kullanabilirken eğer isterlerse reklam kampanyalarının görsellerini binaların dış yüzeylerine giydirebilirler. Dolayısıyla ilk aşamada mutlaka görselin net olarak son şeklini alması adına gerekli olan işlemlerin yapılması büyük bir önem taşımaktadır.

Nelere Dikkat Edilmedir ?

Aksi durumda yapılacak olan cephe giydirme işlemleri istenilen başarılı sonuçların ortaya çıkmasını da engellemiş olacaktır. Görselin hatasız bir şekilde hazırlanmasının sonrasında ise sıra cephe giydirme için hazırlanmış olan görselin özel olarak dijital baskı makinelerinde basılmasına gelecektir. Dijital baskı makinesinde yapılacak olan baskının malzemesi ise dış cepheye bağlı olarak değişim gösterir. Cam yüzeyler için kullanılan baskı malzemeleri yüzeye yapıştırılarak kullanılmaktadır. Bu baskıların dış kısımlarında görsel bulunurken bu görsel iç kısımlarda görünmemekte ve çok düşük kayıplar ile dışarısı görülebilmektedir. Normal cephelerde uygulanan mesh baskı ise delikli vinildir ve cephe giydirme konusunda istekleri en iyi şekilde yerine getirmiş olur.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.