Pilon Totem

Pilon Totem

 

Pilon totem tabelalar, ağırlıklı olarak açık hava reklamlarında kullanılmakta olan tabela türleri arasında kendine yer bulması ile bilinmektedir. Marketler, petrol ofisleri, alışveriş merkezleri, şirketler gibi büyük işletmelerde kullanılan pilon totem tabelaların boyutları orta boydur ve oldukça ciddi anlamda dikkat çekmesi ile bilinirler. Firmaların tanıtıma ihtiyaç duydukları ancak açık alanda çok fazla genişliği işgal etmek istemedikleri durumlarda pilon totem tabelalar onların isteklerini en iyi şekilde yerine getirmeyi başarmış olacaktır. İşletmelerin bahçeleri ya da otoyolların kenarlarında kullanılmakta olan çift yüzeyli tabelalar sayesinde işletmelerin tanıtım işlemleri yüksek oranlarda gerçekleştirilmiş olmaktadır. Çok uzun süredir bu tarz tabela modellerinin kullanılmasından ötürü işletmeler yapacakları araştırmalar sonrasında karşılarına oldukça geniş bir seçenek yelpazesi çıkmış olacaktır.

 

Bu durum bir yandan avantajları beraberinde getiriyor olsa da yapılacak olan yanlış araştırmaların sonrasında ne yazık ki hazırlanmış olan pilon totem tabelalar tanıtım konusunda istenmiş olan olumlu geri dönüşleri beraberinde getirmemiş olacaktır. Ankara grafik tasarım tarafından dikkatli bir şekilde tasarlanacak olan pilon totem tabelaların hazırlık aşamalarında her bir detayın üzerinde dikkatlice durulması önemlidir. Bu detayların bir tanesinde bile aksamalar kendini gösterirse, tabelalar istenildiği gibi dikkat çekmeyecek ve bunun sonucunda işletmenin yapmış olduğu çalışmalar deyim yerindeyse boşa yapılmış olacaktır. Günümüzde artık işletmeler bu tarz sorunların kendini göstermesinin engellemek adına oldukça ciddi çalışmalar yapmaya başlamış durumda.

 

Konusunda yeterli oranda deneyimli olan kişiler ile iletişime geçilmesi sonrasında ise artık pilon totem tabela konusunda çalışmalara da başlanmış olacaktır. Genel olarak pilon totem tabelalar krom ve paslanmaz çelik materyallerden üretilmektedir. Böylece uzun süreler boyunca hiçbir şekilde sıkıntı çıkmadan kullanılmaya başlanmış olacaktır. Farklı bir materyalden kullanılması, pilon totem tabelaların dışarıda kullanılacağı göz önünde bulundurulduğu zaman hiç de iyi bir çözüm olmayacaktır. Bununla birlikte pilon totem tabelaların gövde kısımları da hem iyi bir görünüme sahip olması hem de uzun süreler boyunca kullanılabilmesi adına kompozit yapılı malzemelerden oluşturulacaktır. Hazırlık aşamasında işletmelerin tabela üzerinde nelerin yazılmasını net olarak belirlemesi önemlidir.

 

Kimi firmalar pilon totem tabela hazırlatmak istedikleri zaman yalnızca isimlerini ve logolarını kullanmak isteyebilecekleri gibi kimi firmalar çok daha ayrıntılı bir şekilde kendilerine ait bilgilerin tabela üzerinde bulunması talep edebileceklerdir. Ardından ise artık sıra tabelanın yüksekliğini belirlemesine gelecektir. Tabelanın ne kadar uzaklıktan görünebilmesi, statiğinin doğru olarak hesaplanması gibi detayların ardından artık hazırlıklara başlanmış olacaktır. Başarılı bir şekilde arzu edilen reklamcılık işlemlerinin yapılabilmesi adına her bir detayın üzerinde durulmasının ardından hazırlanmış olan tabela arzu edilen yere monte edilecektir. Hızlı bir şekilde gerçekleştirilecek olan montaj işlemlerinin hemen ardından ise pilon totem tabelalar kullanıma başlayacak ve işletmelerin tanıtım işlemleri en etkili şekilde yapılmış olacaktır.