• Web Tasarım

Web Tasarım

Web Tasarım


Web Tasarım, web tabanlı geliştirilen uygulamalarda ve internet sitelerinin kullanıcıya görsel olarak en iyi biçimde sunulması için yapılan işlemlere verilen addır. Pek çok alt alanı olan web tasarım, zaman alan bir iştir.

Çeşitli standart yapılar kullanılan Web Tasarımları alanında kullanılan başlıca diller şunlardır; HTML, HTML5, PHP, ASP, CSS olmak üzere 5′e ayrılır.

 

Web Tasarımlarında bazı ana kurallar vardır. Bu kurallar çerçevesinde yapılan tasarımlar sıklıkla yüksek başarılar elde etmektedir. Vikipedi’de de bahsedilen Web Grafik Tasarım Ana Kuralları aşağıdaki gibidir;

Erişilebilirlik, Web tasarımın temelini oluşturan  pek çok protokolü sunmalısınız.

Ulaşılabilirlik, “Her yerden her zaman ulaşılabilir olun!” parolası ile yola çıkın.

Hızlı Yükleme/Yüklenme, Site içerisindeki dosyaların yüklenme hızı oldukça önemlidir. Hızlı açılan bir siteyi kullanıcılar terk etme eğiliminde olmazlar. CSS kullanımı oldukça yaygındır.

Düşük Bant Genişliği Kullanımı, Site içerisinde yer alan dosyalarınızın hızlı yüklenmesinin yanı sıra boyutları da önemlidir. Düşük bant genişliği kullanmak için dosya boyutlarınızın da küçük olması faydalı olacaktır. Çeşitli teknikleri kullanarak dosyalarınızı sıkıştırabilir ve optimize edebilirsiniz.

Arama Motorlarında Sıralama, Muhteşem bir siteye sahip oldunuz ve site içerisinde yer alan bilgiler de hedef kitlenize büyük katkı sağlayacak düzeyde. Peki kim sitenizi biliyor(sizin söylediğiniz kişiler dışında)?

İşte tam da bu noktada sitenizin SEO Operasyonu aşaması geliyor. Hedef kitlenize ulaşabilmek için doğru anahtar kelimeler ile çeşitli veriler toplamalısınız.
“Sitenizi arama motorlarında görünür kılmak, son aşamadır.”

333 Web Tasarımları Neler Yapar?

333, yenilikçi ruhunu, ortaya çıkardığı ürünlere daima yansıtmayı hedefler. İhtiyacınıza en uygun web tasarım işlemleriniz, en kısa süre içerisinde kalite ile birlikte gerçekleştirilir.

333 Web Tasarım Referansları İçin; 333.com.tr/referanslar adresini, iletişime geçmek için 333.com.tr/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.

Web Tasarım ile ilgili tüm sorularınızı bilgi@333.com.tr adresine gönderebilirsiniz.

333comtr

333 Reklam ajansı olarak; grafik tasarım ve uygulama, fotoğraf çekimi, açık hava reklam uygulamaları, yazılım, web sitesi tasarımı, sosyal medya yönetimi, matbaa ve prodüksiyon hizmetlerini bir arada vermekteyiz.@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.