• Video Çekimleri

Video Çekimleri

Video Çekimleri

Sunum ya da belgeseller, ürün tanıtımları için günümüzde pek çok kişi video çekimlerinden yararlanmaya başladılar. Böyle olunca da fotoğrafçıların büyük bir kısmı bu konuda araştırmalar yaparak konu ile alakalı deneyim sahibi olmaya karar verdiler.  

Fotoğraf çekimlerinde genel olarak pozlar verilir ya da hazırlanır, sonrasında da fotoğrafçı bu pozlar arasından en uygun olanları seçtikten sonra gerekli düzenlemeleri yaparak kişilere teslim ederlerdi. Şimdilerde ise bu çekimlerin yerini video çekimler almaya başladı. Gerek ürün ya da hizmet tanıtımları gerekse düğünler için video çekimleri yapılacağı zaman öncelikli olarak çekilecek konu ile alakalı bilgilendirmelerin yapılması gerekmektedir. Kişiler ve videoyu çekecek olan kişi arasındaki görüşmeler sonrasında da çekimler için nelerin yapılacağına karar verilecektir.

Özellikle de konu düğünler için video çekimleri olduğu zaman öncelikli olarak videonun hangi şekilde hazırlanacağı belirlenmelidir. Ardından da sıra çekimlere başlanır. Kişiler ve çekimi yapacak fotoğrafçı belirtilen saatte çekimin yapılacağı yere gelir. Ardından da video çekimi işlemlerine de başlanmış olur. Pek çok kişi video çekimlerinin çok zor olduğunu düşünür. Halbuki gerekli hazırlıkların yapılmasının sonrasında çok kısa bir süre içerisinde çekimler yapılır. İç ve dış mekanlar için özel olarak kullanılan ekipmanlar sayesinde hangi tarzda video çekimi yapılacaksa ona uygun çekimler kolaylıkla yapılır. Çekimlerin sona ermesinin ardından da gerekli düzenlemeler uygulanır ve video kullanıma hazır hale getirilir.

 

333comtr

333 Reklam ajansı olarak; grafik tasarım ve uygulama, fotoğraf çekimi, açık hava reklam uygulamaları, yazılım, web sitesi tasarımı, sosyal medya yönetimi, matbaa ve prodüksiyon hizmetlerini bir arada vermekteyiz.@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.