Metal Etiket UV Baskı

Metal Etiket UV Baskı

Metal Etiket UV Baskı

Etiketler herhangi bir ürün ya da hizmetin hedef kitleye çok daha etkili şekilde ulaşmasına imkan tanıması ile bilinmektedir. Geçmiş dönemlerde bu konuda ortaya çıkmış olan çalışmaların büyük bir kısmı birbiri ile benzerlikler göstermektedir. Dolayısıyla insanların firmalara ait etiketleri birbirinden başarılı bir şekilde ayırabilmesi adına dikkat etmeleri gereken pek çok farklı şey bulunmakta. Özelikle de son dönemlerde firmalar etiketlerini hazırlatmak istiyorlarsa bu konuda çok dikkatli bir şekilde araştırmalarını yapmaları, onların gerek müşterileri ile ilişkilerinde gerekse kurumsal kimliklerini etkili şekilde kurmaları adına oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Metal etiket UV baskı yöntemi ise son dönemlerde firmaların metal etiketleri için sıklıkla tercih ettikleri baskı yöntemleri içerisinde kendine yer bulması ile biliniyor.

UV Baskı

Genel itibari ile UV baskı kuruma süresi az olmasının yanı sıra güneş ışığına dayanıklı olması ile de bilinmektedir. Baskıda kullanılacak olan boyanın 1 saniyeden çok daha kısa süre içinde inmesi ile beraber kuruma süresi azalacaktır. Aynı zamanda güneşin altında solma gibi sorunlar ortadan kaldırılmış olacaktır. Aynı zamanda UV baskı sudan etkilenmediği için ofset baskı çeşitlerine oranla çok daha kaliteli bir yapıya sahiptir. Böylece metal etiket UV baskı işlemleri sonrasında ortaya oldukça etkili çalışmalar çıkmış olacaktır. Pek çok kişi, baskıların metal gibi sert yüzeylere yapılamayacağını düşünse de UV baskı sert ve yumuşak yüzeylere rahatlıkla yapılabilmektedir.

UV Baskı Ankara

Bilindiği üzere metal etiket UV baskı pek çok farklı sektör içerisinde kullanılmaktadır. Fakat genel itibari ile endüstriyel sektör içerisinde bu baskı sistemi ile hazırlanmış olan etiketlerin sıklıkla kullanıldığını görmek de mümkündür. Etiket seçimi esnasında firmaların karşılaşmakta oldukları en büyük avantajların başında ise istenilen şekilde ve modelde hazırlanabilmesi gelmekte. Dolayısıyla firmalar artık kendi bünyelerinde yapacakları tanıtım ya da yönlendirme işlemleri için ağırlıklı olarak bu tarz baskıları tercih etmeye başladılar. Böyle olunca da metal etiket UV baskı ile çalışmalar yapmakta olan firmaların sayısında oldukça ciddi bir artış kendini göstermeye başladı.

Hazırlanacak olan metal etiket UV baskı tekniği öncesinde dikkat edilmesi gereken en önemli detayların başında, ne tarz çalışmaların istendiğine karar verilmesi geliyor. Bilindik tarzdaki etiketlerin aksine metal etiketler aşırı sıcak ve soğuk havalara dayanıklı olması sayesinde gerek cihazların üzerinde gerekse yönlendirme işlemleri esnasında metal etiket UV baskı tekniğini kullanmak mümkündür. İstenilen renk ve desenlerde hazırlanmakta olan bu etiketler ile beraber firmalar klasik tarzdaki etiket türlerinin aksine artık yapacakları seçimlerde mümkün olduğu kadar metal etiketleri tercih ediyorlar. Oldukça kısa bir süre içerisinde profesyonel bir şekilde hazırlanacak olan metal etiketler ile beraber artık firmalar kendi bilgilendirme işlemlerini ve kurumsal kimliklerini en etkili tarzda ortaya koymuş olacaklardır.

333comtr

333 Reklam ajansı olarak; grafik tasarım ve uygulama, fotoğraf çekimi, açık hava reklam uygulamaları, yazılım, web sitesi tasarımı, sosyal medya yönetimi, matbaa ve prodüksiyon hizmetlerini bir arada vermekteyiz.@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.