Kokusuz Dijital Baskı

Kokusuz Dijital Baskı

Kokusuz Dijital Baskı

Dijital baskılar özellikle de son dönemlerde firmalar tarafından sıklıkla tercih edilmeye başladılar. Firmalar hızlı ancak kaliteli baskıları tercih etmek istedikleri zaman artık ofset baskı yerine devreye dijital baskılar giriyor. İlk zamanlar diğer baskı türleri gibi çok fazla çeşidi olmasa da daha sonrasında firmaların ve insanların istekleri doğrultusunda birbirinden farklı baskı çeşitleri yapılmaya başlandı. Kokusuz dijital baskı ise son dönemlerde firmaların ciddi anlamda araştırmalar yaptıkları konulardan bir tanesi olarak ön plana çıkıyor. Normalde pek çok kişi dijital baskı denildiği zaman oldukça ağır kokuların ortaya çıkartılmış olduğu baskı türlerini akıllarına getiriyorlar.

Kokusuz Dijital Baskı Ankara

Öyle ki birçok baskı merkezlerine girildiği zaman tiner kokusuna benzer kokuların ağırlıklı olarak kendini gösterdiğini görmek mümkün. İnsanların büyük bir kısmı bu konudan oldukça ciddi anlamlarda rahatsız oluyorlar. Fakat bu aşamada neler yapması gerektiği ile alakalı net bilgileri olmuyor. Karşılarına yalnızca kokulu dijital baskı çeşitlerinin çıkartıldığını düşünen kişiler ise kokusuz dijital baskı yöntemini rahatlıkla kullanabilirler. Solvent boya olarak adlandırılan bu boyaların genel olarak kokuları son derece ağırdır. Şimdilerde bu başlık altında yaklaşık olarak 2000’i aşkın solvent kimyasalı olduğunu söylemek mümkündür. Kokusu oldukça ağır olduğu için uzun süreler boyunca koklanması durumunda ortaya oldukça ciddi sağlık sorunları çıkabilmektedir. Bunu bilen pek çok baskı merkezi de artık baskı işlemlerinde mümkün olduğu kadar kokusuz dijital baskı çeşitlerini inceledikten sonra bunlar arasından seçimlerini yapıyor oluyorlar.

Ankara Kokusuz Dijital Baskı

Oksijen ortanı yüksek olan solvent, kokusuz dijital baskı adına rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu boya türü geç kuru, koku ortaya çıkartmaz ve yalnızca reaksiyon yapan bir solvent boya çeşididir. Özellikle de son dönemlerin tercihi olan bu baskı çeşitleri sayesinde artık tüm baskılar oldukça sağlıklı şekilde yapılmış olacaktır. Üstelik bu boya çeşitleri baskı kalitesini hiçbir şekilde etkilememektedir. Dolayısıyla insanlar akıllarında herhangi bir soru işareti oluşmadan istemiş oldukları tarzdaki baskıları gönül rahatlığı ile yaptırma imkanına erişmiş oluyorlar. Böylesi bir dijital baskı için aynı klasik tarzdaki baskılarda atılmakta olan adımların yerine getirilmesi gerekmektedir.

Bunun için ilk aşamada ne tarz bir baskı yapılması gerektiğine karar verilmelidir. Kokusuz dijital baskı tekniğinin uygulanması sonrasında grafik tasarımlarının doğru şekilde yapılmasından sonra sıra bunların baskılarının yapılmasına gelecektir. Baskı işlemlerinin kaliteli olması, işlemleri yapacak olan kişilerin deneyimlerine bağlıdır. Konusunda uzman ola kişilerin yapacakları çalışmalar ile beraber baskılar oldukça hızlı bir şekilde yapılmaya başlanacaktır. Baskıların hızlıca yapılması ise kalitesi bakımında insanların akıllarında soru işaretleri oluşmamasına yardımcı olacaktır. Çünkü kokusuz dijital baskı eğer ki deneyimli kişiler tarafından yapılırsa, tam anlamıyla istenildiği gibi kaliteli şekilde yapılması işlemi yerine getirilmiş olacaktır. Böylece insanlar istedikleri tasarımları kokusuz dijital baskı teknikleri kullanarak sonuçları diledikleri gibi kullanabilirler.

333comtr

333 Reklam ajansı olarak; grafik tasarım ve uygulama, fotoğraf çekimi, açık hava reklam uygulamaları, yazılım, web sitesi tasarımı, sosyal medya yönetimi, matbaa ve prodüksiyon hizmetlerini bir arada vermekteyiz.@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.