Folyo Etiket

Folyo Etiket

Folyo Etiket

Folyo Etiket türleri günümüzde artık daha öncesinde olmadığı kadar farklı alanlarda ve çeşitlerde kullanılmaya başladılar. Böyle olunca da artık firmalar kendi isteklerine en uygun olacaklarına inandıkları modelleri inceleyip bunlar arasından seçimlerini yapmaya başladılar. Geçmiş dönemlerin aksine artık firmalar kendilerini en iyi şekilde tanıtabileceğine inandıkları etiket modellerini inceleyerek bunlar arasından seçimlerini yapıyorlar. PVC bir malzeme olan folyo; dekorasyon, tanıtım ve reklam amaçlı oldukça uzun süreler boyunca birbirinden farklı şekillerde kullanılmaktadır. Son dönemlerin gözde modelleri içerisinde kendine yer bulmaya devam etmekte. Folyo etiketin en büyük özelliklerinin başında, plotter isimli makine ile istenilen her türlü şekilde şekillendirilebilmektedir.

Folyo Etiket Ankara

Bununla beraber folyo etiket dijital baskı ile beraber kullanılmaya başladıktan sonra artık etiketler daha öncesinde olmadığı kadar güzel bir görünüme sahip olduklar. Folyo etiketler kendi içlerinde pek çok farklı alt kategoriye ayrılmaktadır. Bundan dolayı da firmalar hangi sektörde yer alırsa alsın fark etmez, kendilerine en uygun olacak tarzda folyo etiketleri seçerek bunları diledikleri gibi kullanabilirler. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerin başında ise doğru etiket türünü seçmek olmalıdır. Örneğin alüminyum etiketleri kullanılamayacağı; boru ve kıvrımlı yüzeylerde alüminyum folyo etiketler rahatlıkla kullanılabilecektir. Bu tarz etiketlerin arka kısımları kendiliğinden yapışkanlıdır. Dolayısıyla bu tarz etiketler kullanmış olacakları yüzeye oldukça kuvvetli bir şekilde nüfus edecektir ve üstelik yaklaşık olarak 110 dereceye kadar sıcaklıklara karşı uzun süreler boyunca kullanılabilmektedir.

Ankara Folyo Etiket

Seçilecek olan folyo etiketin fosforlu ışık yansıtma özelliğine sahip olması istendiği zaman ise tercihin lümen folyodan yana yapmaları yeterli olacaktır. Bu folyo tarzı genel olarak iç mekanlarda kullanılmaktadır. Böylesi bir maddeden yapılacak olan etiket; yapay ışık kaynağı ya da güneş ışığından yarım saat boyunca topladıkları ışığı belirli bir süre boyunca fosforlu ışık şeklinde yayabilecektir. Oldukça uzun süreler boyunca kullanılma özelliğine sahip olan bu etiket türü, birçok farklı sektördeki firmalar tarafından büyük bir beğeni ile kullanılmaktadır. Bu tarz etiket türleri de kendinden yapışkanlı olması sayesinde büyük bir beğeni ve kolaylık ile kullanılabilecektir.

Genel olarak folyo etiket çeşitleri incelendiği zaman görülebileceği üzere bu etiketlerin kullanım ömürleri oldukça uzundur. Böyle olunca da firmalar etiket türlerini bu malzemeden hazırlatmaya karar verdikleri zaman onlara sunulmuş olan etiket türleri istenilen materyallerin üzerinde kendine yer bulacaktır. Ortaya çıkmış olduğu ilk günden bu yana büyük bir beğeni ile tercih edilen bu etiket türü sayesinde firmalar gerek tanıtım gerekse uyarı ya da bilgilendirme çalışmalarını yapmak adına folyo etiket türlerini seçebilirler. Sonrasında da bu etiket çeşidini dilemiş oldukları pek çok farklı yerde diledikleri gibi kullanabiliyorlar. Ve böylece kendi tanıtımlarını, kurumsal kimliklerini ön plana çıkartmayı da başarmış oluyorlar.

333comtr

333 Reklam ajansı olarak; grafik tasarım ve uygulama, fotoğraf çekimi, açık hava reklam uygulamaları, yazılım, web sitesi tasarımı, sosyal medya yönetimi, matbaa ve prodüksiyon hizmetlerini bir arada vermekteyiz.@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.