Latex Baskı

Latex Baskı

Son yılların en çok tercih edilen baskı türlerinden olan Latex Baskı, su bazlı boyaların kullandığı bir baskı türüdür. Diğer baskı türleri ile karşılaştırıldığında, daha az bir şekilde doğaya zarar vermesi nedeniyle oldukça fazla tercih edilmektedir.

Latex Baskı, diğer boya türlerine göre çevreye daha az zarar vermesi nedeniyle, çıktılar oldukça kaliteli ve canlıdır. Latex Baskı, canlılığı, kaliteyi, gerçekçiliği kattığı gibi aynı zamanda uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Branda, etkinlik afişleri, dış mekan afişleri, duvar kaplamaları, poster ve afiş baskı gibi alanlarda kullanılan Latex Baskıda, her türlü boyda ve türde baskı yapılabilir.

Latex Baskı, dış mekanlardaki tüm hava şartlarına dayanıklıdır. Çocuk odaları, hastaneler gibi sağlığın ön planla olduğu alanlarda korkmadan ve hiçbir kaygıya kapılmadan kullanılabilir.

Latex Baskıların maliyeti, diğer baskı türlerine göre daha fazladır. Bunun nedeni ise Latex Baskının diğer türlere göre daha hızlı, kaliteli ve dayanıklı olmasıdır. Aynı zamanda Latex Baskının diğer türlere göre daha fazla enerji tüketiyor olması ve daha canlılığı için daha fazla boya harcıyor olmasıdır.