Ankara Dijital Baskı Merkezleri

Dijital Baskı

Dijital Baskı

Dijital baskı gelişen teknolojiyle beraber hayatımıza giren farkında olmasak da günlük hayatımızda farklı şekillerde ve alanlarda karşımıza çıkan bir kavramdır. Baskının kullanımı oldukça eskidir. Eskiden büyük ebatta baskı işlemleri serigrafi ofset ile yapılırdı. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber baskı işlemleri için kullanılan yeni makineler çıkmış ve bu tarz eski metotlar artık kullanılmamaktadır. Dijitalleşen baskı sektörü bu sayede işlerini çok daha kısa sürede bitirmenin yanında daha uygun fiyatlı seçenekler sunmasıyla kullanım alanlarını da genişletmiştir.

Dijital Baskı Nedir

Dijital ortamda bulunan metin veya görsellerin çeşitli materyallerin üzerine basılması tekniğini dijitalbaskı denmektedir. Dijital baskı sayesinde birçok farklı materyalin üzerine istediğiniz metin veya görselleri yüksek kalitede basmanızı sağlar. Gelişmiş teknoloji sayesinde el değmeden hazırlanan ve kısa süre içerisinde istediğiniz materyale basılmasını sağlayan dijital baskı oldukça pratik bir yöntemdir. Birçok farklı ürünün baskıları bu yöntem ile gerçekleştirilmektedir. Fotoğraf, el ilanı, broşür, kartvizit ya da reklam ilanları gibi unsurlardan bunlardan sadece bir kaçıdır.

Dijital baskı sayesinde gerçekleştirilen çalışmalar olumsuz hava şartlarına dayanıklı olan solvent bazlı boyalar ile gerçekleştirilir. Böylelikle geleneksel baskı yöntemlerine kıyasla daha uzun ömürlü olması sağlanır. Birçok alanda sağladığı faydayla beraber dijitalbaskı boyutlandırma sorununu da ortadan kaldırmıştır. Her boyutta baskı yapmayı sağlayan makineler ile kolaylıkla istediğiniz baskı gerçekleştirebilirsiniz.

Dijital baskılar yüksek kaliteli baskı sonuçları vermektedir. Bunun için dijital baskıda kullanılacak dizayn ya da tasarımlar Photoshop ve Corel gibi bilgisayar programlarıyla hazırlanmaktadır. Dijitalbaskı için kullanacağınız içeriği isterseniz kendiniz hazırlayabilir isterseniz de dijital baskı merkezlerinde bulunana profesyonel çalışanlardan yardım alabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı baskı süreci gerçekleştirmesiyle de zaman sorunu ortadan kaldırmaktadır.

Dijital Baskının Çalışma Prensibi

Gelişen teknoloji hayatımızda birçok şeyi kolaylaştırdığı gibi matbaacılık sektöründe de peşinden yenilikleri getirmiştir. Matbaacılık sektöründe geleneksel baskı metotlarının yerine alan dijital baskı sayesinde matbaacılıkta işler giderek kolaylaşmaktadır. Geleneksel baskı metotlarının aksine herhangi bir kalıba ihtiyaç duymayan dijitalbaskı sayesinde bütün baskı işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bilgisayar ortamında bulunana dosya herhangi bir baskı kalıbına ihtiyaç duymadan dijital baskı makineleri sayesinde kolayca basılır.

Dijital baskı makinelerinde Raster Image Processor yani görüntü işleme birimi bulunmaktadır. Bilgisayar ortamında hazırlanan tasarımları baskı makinesinin sistemine uygulayan birim sayesinde baskı işlemleri gerçekleştirilmektedir. Geleneksel baskı yöntemlerinden biri ofset baskıda bir ön hazırlık aşaması bulunurken dijitalbaskının sürecinde böyle bir hazırlık bulunmaz. Çevrimiçi ortamda hazırlanan tasarım baskı makinesine gönderilecek baskı süreci gerçekleştirilir. Bundan dolayı düşük kapasiteli işlerde bile zamandan, iş gücünden ve maliyetten tasarruf etmenizi sağlar.

Dijital Baskının Sağladığı Avantajlar

Dijitalbaskıların yöntemi geleneksel baskıya göre oldukça avantajlıdır. Bu avantajlar genellikle baskı adeti, zaman sorunu, tasarım esnekliği ve baskı kalitesi gibi etkenleri içerisinde barındırmaktadır. Yukarıda da ufak ufak değindiğimiz faydalarını biraz daha detaylı anlatmak gerekmektedir.

  • Düşük maliyet oranları
  • Hızlı baskı süreci
  • Tasarım özgünlüğü ve tasarım esnekliği
  • Kalite

Dijitalbaskıların sağladığı avantajları bu dört temel maddede toplamak mümkünüdür. Her maddenin kendi içerisinde sağladığı avantajlar farklıdır. Bu durum gerçekleştirmek istediğiniz baskıya türüne ve adetine göre değişiklik gösterebilir

Düşük Maliyet Oranları

Ön hazırlık aşaması bulunmayan dijitalbaskıların birim fiyatları oldukça uygundur. Montaj, film ve kalıp işlemleri gibi detayları geride bırakmasıyla diğer baskı çeşitlerine oranla daha uygun fiyatlı bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Bununla beraber adet sınırlaması olmadan ve genellikle adet sayısı arttıkça fiyatta sağlanan avantajlarla bütçeye doğru bir baskı yöntemidir.

Hızlı Baskı Süreci

Dijitalleşmenin sağladığı en büyük fayda şüphesiz hızdır. Dijitalbaskı makineleri çok kısa süre içerisinde yüzlerce baskı yapabilme kapasitesine sahiptir. Bundan dolayı baskı için istediğiniz ürünlere çok kısa bir süre içerisinde sahip olmanızı sağlayarak zamandan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

Tasarım Özgünlüğü ve Tasarım Esnekliği

Baskı için hazırlanan tasarımlarda bazı aksaklıklar yaşanabilir. Bu durumda işlerin aksamasına yol açarken dijital baskılar bu sorunu ortadan kaldırmaktadır. Dijital baskı esnasın istediğiniz her tasarımı kullanabileceğiniz gibi tasarım üzerindeki değişikleri bilgisayar ortamından düzelterek baskı işlemine kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Kalite

Dijitalbaskılar için kullanılacak görsel ya da metinler Photoshop ve Corel gibi bilgisayar programlarında hazırlanmaktadır. Bu programların sağladığı en büyük avantaj her boyutta bozulmayan görüntü sunmasıdır. Bundan dolayı dijitalbaskılar için gerçekleştireceğiniz tasarım aşamasında ve dijital baskıları makinelerinde kullanılan gelişmiş teknoloji ile kaliteli baskılara ulaşmanızı sağlamaktadır.

Dijital Baskının Kullanım Alanları

Günümüzde dijitalbaskıları birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Bunun en büyük nedeni ise çeşitli reklam materyallerinin dijital baskı ile gerçekleştirilmesidir. Birçok farklı sektörde işletme ve müşteri arasındaki iletişimi sağlamak ya da duyuru yapmak için dijital baskı ile hazırlanan afişler, el ilanları ve duyuru metinleri gibi öğeler hazırlanır. Kısaca dijitalbaskı reklamcılık alanında yoğun olarak kullanılmaktadır.

Afişler, panolar, araç giydirme, cephe kaplamaları, tabela ve poster gibi baskı isteyen reklam süreçlerinde dijital baskıyı görmeniz mümkündür. Bu kadar geniş kullanıma sahip olmasıyla dijital baskı işletme ve hedef kitle arasındaki bağı güçlendiren bir yapıya da sahiptir. Gelişen teknolojinin matbaacılıkla buluşmasıyla ortaya çıkan dijitalbaskıların sağladığı birçok avantaj ve kullanım alanıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Herhangi bir kalıba ihtiyaç duymadan uzun süreli kullanım imkanı sunması ve yaratıcı çalışmalar gerçekleştirmenizi sağlayan dijital baskı sayesinde saatler içerisinde istediğiniz baskıyı alabilirsiniz. Hem işletmelere hem de kişilere zamandan ve maliyetten tasarruf ettirmesiyle oldukça sık tercih edilmektedir. Teknolojinin her gün bir yenilikle karşımıza çıkması da dijital baskıların dünyasında ileride daha büyük yeniler ile karşımıza çıkacağının bir işaretidir.

Dijital Baskı,Ankara Reklam,Ankara Reklam Ajansı,İç mekan baskı,iç mekan baskı, iç mekan baskı fiyatları, dijital baskı ankara, dijital baskı fiyatları, tuna copy eskişehir, tuna dijital çankaya/ankara, dijital baskı ankara kazım karabekir, kömen dijital, tuna dijital baskı

İç Mekan Baskı

İç Mekan Baskı

İç Mekan Baskı için firmaların günümüzde hedef kitleye ulaşmak adına yaptıkları çalışmalar. Daha öncesinde olmadığı kadar ciddi bir şekilde artış göstermeye başladı. Var olan bu artan araştırmalar ile beraber ise artık hangi sektör içerisinde faaliyet göstermekte olursa olsun fark etmez. Kendilerini mümkün olan her şekilde tanıtmayı hedefliyorlar. Bu konuda yeterli oranda deneyim sahibi olmayan isimler tarafından yapılacak olan çalışmalar asla istenilenleri tam anlamıyla yerine getirmemektedir. Bundan dolayı da firmalar tanıtım çalışmaları için iç mekan baskı işlemlerini yaptırmak istedikleri zaman konu ile alakalı geçmiş dönemlere nazaran çok daha ciddi araştırmalar yapıyorlar. Yapılan araştırmaların sonucunda da artık karşılarına farklı çalışmaların yapıldığı isimler çıkıyor.

İç Mekan Baskı Fiyatları Ankara

Bunların arasından iç mekan baskı konusunda en iyi seçimlerin yapılması adına firmaların çok dikkatli bir şekilde araştırma yapmaları gerekiyor. İlk aşamada ise baskı tekniği ile alakalı bilgilerin net olarak elde edilmesi önemlidir. Böylelikle istenilen sonuçların elde edilmesi çok daha kolay bir hale gelmiş olacaktır. Firmaların hedef kitlelerine istedikleri gibi ulaşması ve arzu edilen mesajı mümkün olan en uygun şekilde verilmesini hedefleyen reklamlar, iç mekan baskı kategorisi içerisinde yer alıyor. Başta tanıtım stantları olmak üzere broşür tutucular, alüminyum çerçeveler gibi birçok farklı tarzdaki ürünler de iç mekan baskılar söz konusu olduğu zaman firmaların büyük bir kısmının aklına öncelikli olarak gelen ürünlerin başında geliyor.

İç Mekan Baskı Ankara

Birçok kişi iç mekan baskı çalışmalarının neden önemli olduğunu tam olarak bilemezler. Gerçekte ise firmaların gerek tanıtımı gerekse kurumsal kimliklerinin en etkili şekilde ortaya koyulması adına her bir adımın üzerinde özenle durulması gerekiyor. Bu baskı türü kapalı alanlar ve iç mekanlarda tercih edilir. Baskı kalitesinde önemli olan şeylerden biri, detayların mümkün olan en net şekilde görülebilmesidir. Fotoğraf baskısı, afiş, poster gibi baskı çeşitleri, yakından rahatlıkla görülebilen baskılar oldukları için iç mekanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Yüksek kalitede hazırlanmış olan görsel yüksek çözünürlüklü makinelerde basılırsa, elde edilecek olan baskılar yakın mesafelerden hatasız bir şekilde görülmüş olur.

Ankara Dijital Baskı

Yapılacak olan baskı çalışmaları yalnızca tek bir amaç için hazırlanmaz. İç mekan baskı çalışmalarında yer alan yönlendirme tabelaları da yine firmaların büyük bir kısmının sıklıkla tercih ettikleri baskı türleri içerisinde yer alıyor. Kullanılacak olan her bir baskının farklı hazırlanış ve ölçüleri bulunur. Deneyimli kişiler, bu ölçülerin yanı sıra isteğe bağlı olarak farklı ölçülerdeki baskı işlemlerini de son derece başarılı bir şekilde yaparlar. Geçmiş dönemlere bakıldığı zaman iç mekan baskılarının ağırlıklı olarak büyük firmalar için yapıldığını görmek mümkündü. Şimdilerde ise firmaların bu alandaki isteklerinin artış göstermeye başlaması ile beraber artık istenilen her sektördeki firmalar diledikleri iç mekan baskılarını yaptırmak adına tecrübeli kişiler ile iletişime geçip arzuladıkları sonuçları elde edebiliyorlar.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.