Reklam Nedir?

Reklam, bir ürünün ya da hizmetin; geniş kitlelere ulaştırılması için yapılan tanıtım çalışmalarının tümüne verilen addır.

Bir reklam hazırlamak için çeşitli araçlara ve yenilikçi fikirlere ihtiyaç vardır. Bu araçlar, yapılan beyin fırtınası sonucunda reklamın nasıl yapılmasına ilişkin verilen kararlara göre değişmektedir. Araç olarak geçmiş yıllarda kitle iletişim araçları kullanılırken(gazete, dergi, radyo ve televizyon vb.), günümüzde kitle iletişim(medya) araçları ile beraber yeni medya araçları da kullanılmaktadır.

 

YENİ MEDYA NEDİR?

Hayatımıza internetin girmesi ile beraber aktif olarak kullandığımız genel içerikli internet siteleri, platformlar ve özellikle sosyal medya sitelerinin oluşturduğu medya düzenine yeni medya adı verilmektedir.

Özellikle reklamlar konusunda sosyal medyanın gücü gözardı edilememektedir. Geleneksel kitle iletişim araçlarına göre anlık iletişimi daha hızlı ve maliyet bakımından çok daha az miktarlarla yapılan reklamlar, etkileşim açısından da daha etkili olabilmektedir.

 

333 NASIL ÇALIŞIR?

Ankara merkezli Tüm Türkiye’ye hitap eden yenilikçi reklam ajansı 333, geçmiş yıllardan gelen tecrübesi dahiilinde kitle iletişim araçları ile beraber, teknolojiyi de takip ederek yenilikçi fikirler ve konseptler/kurgular ortaya koyarak yeni medyayla sıkı bir bağ içinde inovatif reklam fikirleri üretir.

 

İnceleme
333 Design Office
333 Design Office
İncelenme Tarihi
Konu
Reklam Nedir?
Puanlama
5

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>