TOTEM ve YOL PANOLARI

Totem ve yol panoları son dönemlerde firmaların kendilerini tanıtmak adına en fazla tercih etmeye başladığı tabela çeşitlerinden bir tanesi olarak ön plana çıkmakta. Bu tarz panoların işe yaramasındaki en büyük etkenlerin başında hem istenilen yerlere kolaylıkla monte edilebilmesi hem de kalabalık yerlerde dahi dikkat çekebilmesi adına kullanılabilmektedir. Bunu bilen markalar da hangi sektörde olursa olsun fark etmez totem ve yol panoları konusunda en iyi sonuçları alabilmek adına Ankara grafik tasarımcıları ile iletişime geçerek onların isteklerini yerine getirebilmeleri adına nelere ihtiyaç duyduklarını öğrenerek bunları yerine getiriyorlar. Sonrasında da çok kısa bir süre içerisinde totem ve yol panoları yapılmaya başlanıyor.

Akaryakıt istasyonları, farklı sektörlerdeki firmalar, okullar başta olmak üzere pek çok farklı alanda kullanılan totem ve yol panoları birçok farklı materyalden üretilmektedir. Materyal seçiminde dikkat edilen şey ise totem ve yol panolarının nerelerde kullanılacağı. Gerek maliyeti gerekse uzun süreler boyunca kullanılmak istenen bu panolar ile alakalı materyal seçimi büyük bir önem taşımaktadır. Panoları hazırlayacak olan kişiler, firmaların isteklerini dinledikten sonra onların bu isteklerine en uygun olacak tarzdaki totem ve yol panolarının materyalinin seçimini kolaylaştırabilecektir. Materyal seçiminden sonra ise artık sıra bu panolarda firmalara ait ne tür bilgilerin yer alabileceğine geliyor.

Firmaların Taleplerindeki Yanlış Noktalar Nelerdir ?

Bazı firmalar totem ve yol panolarında çok fazla bilginin yer almasını ister. Böylesi durumlarda panoların enine doğru geniş olacak tarzda hazırlanması gerekmektedir. Klasik tarzda yani firmaların ya da markaların isim veya logolarının yer alacağı totem ve yol panoları ise orta boylu ve uzun olarak tasarlanabilmektedir. Panoda yer alacak olan detayların belirlenmesinden sonra ise artık sıra tabelanın rengine gelir. Totem ve yol panolarının uzun süreler boyunca bulunduğu alanda sorunsuzca tanıtım işlemlerini yapması adına mutlaka kaliteli boyaların kullanılması gerekmektedir. Bu boyalar hem altındaki materyalin başta oksitlenmesi olmak üzere birçok sorunu gidermeye yardımcı olmasının yanı sıra dışarıdan bakacak olan insanların en iyi şekilde dikkatlerini de çekmeyi başarmalıdır.

Nelere Dikkat Edilmedir ?

Seçilen boyanın aşırı koyu ya da parlak olması ise kaliteli olmasına rağmen istenilen etkiyi maalesef veremeyecektir. Bu tarz sorunların önüne geçilmesi adına firmaların ya da totem ve yol panoları yaptırmak isteyen kişilerin mutlaka bu konuda uzman olan kişiler ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Yapılacak olan planlama işlemi esnasında totem ve yol panoları ile alakalı istenilen her türlü bilgilerin bu kişilere iletilmesi sonrasında ise planlama işlemleri tamamlanmış olacaktır. Planlama işlemleri esnasında iki tarafın da karşılıklı olarak bilgilendirme işlemlerini yapması demek, daha sonrasında ortaya çıkacak olan şeylerin kalitesinin kendisini ortaya koyması anlamına gelecektir. Bundan dolayı da totem ve yol panoları ile alakalı her bir çalışmanın büyük bir dikkatle yapılması gerekmektedir.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.