KUTU HARF TABELALAR

Kutu harf tabelalar isimlerinden de anlaşılabileceği gibi firmaların ya da markaların isimlerinin özel olarak harf harf yazılması ile oluşturulmakta olan tabelalardır. Pek çok farklı yerde görülebilmekte olan kutu harf tabelaların kullanımı ise son dönemlerde ciddi bir artış göstermektedir. Bu tarz tabelalar pek çok farklı malzemeden üretilebilmektedir. Harflerin ulaştırılması adına isimler ya da logolar lazer ve router olarak da bilinen cihazlar ile kesilmekte, sonrasında harf şekline getirilmektedir. Hazırlanacak olan kutu harf tabelalar dış y da iç mekanlarda sorunsuzca kullanılabilmektedir. Dolayısıyla akla gelen gelmeyen her türlü alanda firmalar bu tarz tabelaları kullanabilirler. Böylesi tabela çalışmaları oldukça zarif ve ilgi çekici bir görünüme sahip olduğu için başta alışveriş merkezi gibi kapalı ortamlarda kullanılmaktadır.

Firmalar için kutu harf tabelalar yapılacağı zaman ilk olarak tasarım işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Firmalar isimleri ya da logoları ile alakalı onlardan istenilenler Ankara grafik tasarım çalışanlarına bildirildiği takdirde oldukça kısa bir süre içerisinde istenilen başarılı sonuçlar elde edilmiş olacaktır. Kutu harf tabelaların hazırlanması aşamasında kaliteli malzemelerin kullanılması, tabelaların kullanım ömürlerini arttırmış olacaktır. Bundan dolayı da kutu harf tabelalar içerisinden seçim yaparken mümkün olduğu kadar başarılı sonuçları elde eden firmaların tercih edilmesi önemlidir. Şimdilerde pek çok farklı kutu harf tabela çeşidi bulunmaktadır.

Önemli Olan Hususlar Nelerdir ?

Önemli olan şey bu kutu harf tabelalar arasından doğru seçimi yapmaktır. Çünkü aksi durumda yapılacak olan tabelalar ne yazık ki hem uzun ömürlü olmayacak hem de istenilen etkiyi ortaya çıkartmayacaktır. Plexiglas, alüminyum, dekota, paslanmaz krom, pirinç ve köpük kutu harf tabelalar sayesinde istenilen tarzdaki tabelalar kolaylıkla yapılabilmektedir. Birçok işletme kutu harf tabelaların neden bu kadar fazla tercih edildiğini bilemiyor. Çünkü onlara göre her türlü tabela onlar için aynı anlama gelmektedir. Halbuki firmaların isimlerini ve logolarını çok iyi bir şekilde ifade etmesini sağlaması adına bu tarz tabelaların önemi her geçen gün artmaya başlamaktadır. Bilindiği üzere bu tarz tabelaların boyutları büyük olmaktadır.

Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Böyle olunca da kutu harf tabelaların seçildiği yerlerde insanlar bu tabelalarda yer alan firma markaları ya da logoları diğer tabela türlerine oranla çok daha fazla dikkat çekmektedir. Ancak büyük boyutlarda oluşları insanların akıllarında soru işareti kalmasına sebep olabiliyor. Halbuki tam aksine kutu harf tabelaların görünümleri oldukça kibardır. Böylece kullanıldıkları yerde bir taraftan dikkatleri kendine çekerken diğer bir taraftan da görünüşünün kibarlığı ile insanları etkilemeyi başarıyor. Öyle ki en kalabalık alanlarda bile markaların görünülürlüğünü arttırmış oluyor. Tabelaların fiyatları ise pek çok farklı etkene bağlı olarak değişim göstermektedir. En iyi sonuçların elde edilmesi adına öncelikli olarak kutu harf tabelaları konusunda firmalar ile görüşülmeli, sonrasında da fiyat alımı yapılmalıdır.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.