ANİMASYON TASARIMI

Animasyon tasarımı şimdilerde pek çok farklı alan ile alakalı en fazla araştırma yapılan konulardan bir tanesi olarak bilinmekte. Ancak buna rağmen yapılan çalışmalar ne yazık ki istekleri karşılamada ciddi oranda yetersiz olabiliyor. Bunun en büyük sebebi ise kişilerin animasyon tasarımı ile alakalı istenilenleri verecek deneyime sahip olamamaları. Ankara web tasarım özellikle de son dönemlerde insanların isteklerini en iyi şekilde yerine getirmek adına çalışmalarına devam etmekte. Canlandırmaya yönelik vektör tabanlı tasarımlar birçok kişi için oldukça kolay bir şekilde yapılıyor gibi görülse de bu aşamada deneyimli olmayan kişilerin yapacağı animasyon tasarımı ne yazık ki düşünülenden çok daha farklı sonuçları beraberinde getirecektir.

 

Şimdilerde animasyon tasarımı özellikle firmaların kendilerini ya da ürünlerini tanıtımı konusunda gösterdikleri özen ile birlikte artık yapılmakta olan tasarım işlemleri çok daha profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Animasyon tasarımı denildiği zaman artık daha çok tanıtım konusunda yapılmakta olan çalışmalar ilk sıralarda kendine yer buluyor. Bu çalışmalar sayesinde de tanıtım işlemleri sonrasında alınan geri dönüşler gerek hızı gerekse pozitiflik oranı bakımından çok ciddi bir artış göstermekte. Animasyon tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken ilk detay müşteri ile doğru iletişime geçmek. Şimdilerde her ne kadar bu konuda birçok farklı kişi çalışmalar yapıyor olsa da bu çalışmaların hepsi ne yazık ki istenileni doğru şekilde veremiyor.

Çalışmanın Başarısı Nasıl Artar ?

Bunun en büyük sebebi ise animasyon tasarımı çalışmalarında eğer ki karşı taraftaki kişilerin istekleri öğrenilmezse, yapılacak olan çalışmanın istenilen sonuçları ortaya koymayacağıdır. Özellikle tanıtım işlemlerinin yapılacağı zamanlarda animasyon tasarımı ile birlikte ürünün belirli özelliklerinin ön plana çıkartılması gerekmektedir. Bunun için de öncelikli olarak ürün ile alakalı gerekli olan özelliklerinin doğru olarak belirlenmesi önemlidir. Gerekli olan bilgilerin elde edilmesinin ardından ise animasyon tasarımı konusunda nelerin yapılacağı ve ne tür sonuçların elde edileceği konusunda gerekli olan bilgilendirmeler yapılacaktır. Bunların sonrasında ise artık tasarım çalışmalarına başlanmış olacaktır. Bu konuda tecrübeli olan kişiler öncelikli olarak tanıtım işlemleri için oluşturulan öykü ve senaryo üzerinde çalışmalarını gerçekleştirecektir.

Çalışmanın Sonlanma Aşaması

Daha sonrasında ise bu senaryo ile alakalı animasyon tasarımına başlanmış olacaktır. Modelleme çalışması esnasında kullanılacak plan nesneler ya da canlıların tamamı en ufak detayına kadar modellendirilecek ve bilgisayar ortamında oluşturulacaktır. Ardından ise animasyon tasarımı için hazırlanan bu 3D modeller hazırlanılan senaryoya göre hareket ettirilmeye başlanacaktır. Yapılacak olan tasarım işlemlerini her bir adımında gerçekleştirilmiş çalışmaların incelenmesi sayesinde herhangi bir sorunun kendini göstermesi durumunda çok kısa bir süre içerisinde gerekli olan detayların üzerinde durularak yapılan çalışmaların istenilen başarılı sonuçlara ulaşması sağlanmış olacaktır. Gerekli olan tüm işlemlerin gerçekleştirilmesinden sonra ise artık animasyon tasarımı ile ilgili tüm soruların cevapları elde edilecek ve animasyonlar kullanılmaya hazır hale gelecektir.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.