Ankara Kurumsal Kimlik

Ankara Kurumsal Kimlik

Ankara Kurumsal kimlik konusunda son dönemlerde yapılmakta olan çalışmaların artmaya başlaması ile birlikte artık firmalar kendilerini en iyi şekilde tanıtacağına inandıkları Ankara grafik tasarımcıları ile iletişime geçmek adına araştırmalara başlıyorlar. Lakin bu araştırmalar esnasında yapılmakta olan bazı yanlış anlaşılmalardan ötürü firmalar ne kadar istekli olurlarsa olsunlar fark etmez, ortaya çıkan sonuçlar onların kurumsal kimliklerini ortaya koyma konusunda ciddi sorunları beraberinde getirebiliyor. Günümüz dünyasının beraberinde getirmiş olduğu rekabet ile beraber artık firmalar hangi sektörün içerisinde olursa olsun fark etmez kendilerini müşterilerine ve hedef kitlelerine tanıtabilmek adına kurumsal kimlik tasarımına hiç olmadığı kadar fazla ihtiyaç duymakta.

Bu konuda gerekli olan çalışmaların yapılmadığı firmalar kendilerini rakiplerinden geride bıraktıkları zaman hizmetleri ne kadar kaliteli olursa olsun fark etmez asla istedikleri başarılı sonuçları elde edememiş oluyorlar. Böylesi durumların önüne geçilmesi adına insanların mutlaka kurumsal kimlik konusunda deneyimli kişiler ile iletişime geçilmesi büyük bir önem taşımaktadır. Genel itibari ile kurumsal kimlik tasarımı düşünülenden çok daha geniş bir yelpaze üzerinden yapılmaktadır. Dolayısıyla bu tasarım çalışmaları esnasında aslında kurumların A’dan Z’ye kendilerini müşterilerine ve hedef kitlelerine ulaşmaları hiç olmadığı kadar kolay bir hale gelecek. Genel itibari ile kurumsal kimlik tasarımı söz konusu olduğu zaman insanların akıllarına ilk olarak gelen şeylerin başında logo tasarımı gelmekte.

Logo ve slogan, bilindiği üzere Ankara  kurumsal kimlik konusu ile alakalı insanların ilk olarak aklına gelen konulardır. Sloganın akılda kalıcı olması, logonun ise sade ancak etkili olması; arzu edilen sonuçların elde edilmesine yardımcı olacaktır. Logo tasarımı esnasında tasarım ne çok sade ne de çok göz yoracak şekilde olmamasına dikkat edilmelidir. Dikkat çekmek söz konusu olduğu zaman genel olarak insanların akıllarına gelen şeylerin başında parlak renklerin ve keskin çizgilerin kullanılması demek; bakanların gözlerinin yorulmasına neden olabilecektir. Bundan dolayı deneyimli olan kişiler tarafından yapılacak olan tasarım çalışmaları esnasında her bir detayın üzerinde durulması ile beraber istenilen tarzdaki logo hazırlanmış olacaktır. Logo ile alakalı tasarım işlemlerinin yapılmasının ardından ise artık sıra kurumsal kimlik ile alakalı basılı materyallerin hazırlanmasına gelecektir.

Antetli kağıt, kartvizit, takvim, ilan, duyuru, bülten, fatura, irsaliye, ajanda, not defteri tarzındaki pek çok farklı yazılı materyal için tasarım işlemlerine başlanacaktır. Markalaşma söz konusu olduğu zaman tüm detayların profesyonel bir şekilde yerine getirilmesi sonrasında oldukça kısa süre içerisinde gerekli olan tüm ürünlerin hazırlanması sağlanmış olacaktır. Yapılacak olan çalışmalar esnasında materyallerin baskı kalitesi başta olmak üzere pek çok farklı detayın üzerinde durulmaktadır. Bu detayların başarılı bir şekilde yerine getirilmesi sayesinde ise artık firmalar kendi kimliklerini hem çalışanlarına hem de hedef kitlelerine ulaştırmış oluyorlar. Böylece Ankara kurumsal kimlik sahibi olan firmalar, başarılı ciddi anlamda ilerletme imkanına erişecekler.